Prezentacja międzywojewódzkiego projektu Żelazny Most

Ostatnio dużo mówi się o wprowadzeniu do szkolnej rzeczywistości praktycznych zastosowań i powiązań teorii z praktyką 🤔 my to już robimy od dawna, realizując warsztaty w ramach projektu #ZelaznyMost o którym dziś opowiadaliśmy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszkowie. Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega wytop żelaza, przekuwanie łupki żelaznej, jak ubierali się starożytni praojcowie. Nasi uczniowie m.in szyją stroje ręcznie tak jak w starożytności, a jest to jedno z wielu działań praktycznych, które zaprezentowaliśmy.
A czy Wy wiecie, że na terenach zachodniego Mazowsza na przełomie er rozwinął się ośrodek hutnictwa metalurgicznego? 🗡⛏🏺🔗 jeśli nie zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty Muzeum 🔥
Swoją drogą, aż trudno uwierzyć, ale działania w ramach projektu trwają już prawie 10 lat 🥰 Dziękujemy Pani Dyrektor Muzeum Starożytnego Hutnictwa oraz wszystkim pracownikom w szczególności Pani Iwonie Pani Krystynie, Panu Oskarowi i Marcinowi za wszelką pomoc i nieocenione wskazówki.