Jak w polskiej szkole uczyć weryfikowania informacji – Razem przeciw dezinformacji konferencja

Od kilku lat w Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60 gościmy przedstawicieli Akademia Fact-Checkingu, czyli projektu edukacyjnego Stowarzyszenia Demagog na którym nasi uczniowie zdobywają wiedzę o dezinformacji i fake newsach. Tym razem to my wzięliśmy udział w największej w Polsce konferencji na temat zwalczania dezinformacji – „Razem przeciw dezinformacji. 10 lat fact-checkingu w Polsce”. Swoimi doświadczeniami i refleksjami w panelu „Jak w polskiej szkole uczyć weryfikowania informacji”podzielił się Paweł Włoczewski wicedyrektor naszej szkoły.

🔍 Zapoznaj się z podsumowaniem konferencji

🔎 Sprawdźcie program

Przy okazji składamy Stowarzyszeniu Demagog serdecznie życzenia kolejnych lat działań. Wszystkiego najlepszego z okazji 10 lecia🎉