TUTORING SZKOLNY – program pedagogiki dialogu

Miło nam poinformować, że właśnie zaczęliśmy szkolenie TUTORING SZKOLNY – program pedagogiki dialogu”.
W okresie od kwietnia do grudnia 2023 roku w Podkowiańskim Liceum nr 60 oraz Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II będzie realizowany rekomendowany program (profilaktyczny) pt. „TUTORING SZKOLNY – program pedagogiki dialogu”.
Program ma na celu przygotowanie do pełnienia funkcji tutora z uwzględnieniem specyfiki programu „Wychować człowieka mądrego” będącego innowacją pedagogiczną. Ponadto program ma na celu wzmocnienie relacji oraz klimatu społecznego szkoły, a także rozwijanie umiejętności wychowawczych nauczycieli i zapobieganie wypaleniu zawodowemu.

Program realizowany w ramach współpracy z Instytutem Tutoringu Szkolnego
(Placówka Towarzystwa Edukacji Otwartej Robotnicza 36, 53-608 Wrocław)

i będzie finansowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej z środków gminnych przeznaczonych na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych oraz przeciwdziałanie narkomanii ( więcej)