Porcelit- projekcja filmu dokumentalnego i spotkanie z reżyserką Ewą Golis

Warto było czekać. Dziś w szkole w ramach historii i teraźniejszości, niesamowita gratka dla pasjonatów historii lokalnej, oraz dla tych którzy kochają porcelit miłością nieustanną😊…wiemy jakie emocje wywołują zdjęcia kubeczków 😏

🎥Klasy pierwsza i druga uczestniczyły w pokazie filmu dokumentalnego Porcelit autorstwa Ewy Golis oraz spotkaniu z reżyserką. Film zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego to historia Zakładów Porcelitu Stołowego w Pruszkowie. To podróż w czasie od początku istnienia fabryki w XIX wieku, aż po czasy współczesne (niestety Zakład już nie istnieje). To rozmowy z wybitnymi projektantami ceramiki, pracownikami Zakładów, kolekcjonerami, badaczami historii, pasjonatami „Porcelitu”, a także artystami (serdecznie dziękujemy mamie Alicji Skiby Agata Skiba za towarzyszenie i kilka cennych uwag związanych z projekcją), którzy dają drugie życie wyrobom z Pruszkowa tworząc z nich małe dzieła sztuki (tak jak mama Alicji w pracowni Truskawkownia – Pracownia Mozaiki.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Golis, za możliwość obejrzenia filmu oraz wspaniałą opowieść o kulisach zbierania materiałów do filmu. A kto z Was ma w domu wyroby pruszkowskiego porcelitu❓🎥🫖🍵🍶