Warsztaty Geologiczno-Środowiskowe „Przyrodniczy Bałtyk”

Jedni w Podkowie Leśnej, drudzy… realizują podstawę programową na warsztatach Geologiczno-Środowiskowych „Przyrodniczy Bałtyk”

Oj działo się…
W tym tygodniu od środy do piątku uczniowie rozszerzający geografię (oraz kilku adoptowanych geografów z klasy IV😄) uczestniczyli w Warsztatach Geologiczno-Środowiskowych Przyrodniczy Bałtyk w okolicach Jastrzębiej Góry.

Za realizację bogatego programu odpowiadali instruktorzy z zaprzyjaźnionej firmy GeoLearning A co było w programie? Najwyższa morena czołowa w Europie, czyli Wieżyca, która posłużyła jako doskonałe miejsce do analizy rzeźbotwórczej działalności lądolodu, potem odwiedziliśmy geologiczną osobliwość jaką są Groty Mechowskie. Kolejny dzień to rozgryzanie tajemnic dotyczących rzeźbotwórczej działalności morza, elementów budowy plaży, organizmów morskich oraz wpływu działalności człowieka na strefę brzegową. A na koniec miks energetyczny w strefie Pobrzeży, czyli przegląd źródeł energii od niedokończonej elektrownia atomowej w Żarnowcu, przez energetykę wiatrową, aż po elektrownię szczytowo-pompową. A ukoronowaniem całej wyprawy był spływ rzeką Piaśnicą prosto do morza. Trzy dni to za mało…