Podsumowanie tygodnia integracyjno- kulturowego

Kończymy tydzień integracyjny. Od wielu lat pierwsze dni po rozpoczęciu roku wykorzystujemy na integrację zespołów poprzez zajęcia w ośrodkach kultury i sztuki.  Wychowawcy i nauczyciele wraz z klasami, uczestniczyli w zajęciach m.in w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie, Ogrodzie rzeźb Juana Soriano. W Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej wysłuchaliśmy wykładu prof. Pawła Stępnia Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego ” Co rozumiemy i czego nie rozumiemy w Odprawie posłów greckich Jana Kochanowskiego, oraz obejrzeliśmy przejmujący dokument Błyskawica” o losach Powstania Warszawskiego i szczególnej broni – karabinie maszynowym, skonstruowanym w Warszawie w czasie okupacji przez 2 polskich inżynierów: Seweryna Wielaniera(z synem Andrzejem mieszkańcem Podkowy rozmawialiśmy o historii) i Wacława Zawrotnego.

❌Przypominamy, że od poniedziałku nowy plan zajęć. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć i życzymy udanego weekendu. 🥰