Narada Obywatelska o Szkole w Liceum

Wczorajsze spotkanie Narada Obywatelska o Szkole przerosło nasze oczekiwania. DZIĘKUJEMY ZA TAK LICZNE PRZYBYCIE całej społeczności (uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości) Wspólnie o szkole rozmawiało blisko 60 osób🫣

To baaaardzo budujące, a wnioski płynące z rozmów przy stolikach, są naprawdę WAŻNE. Omawiane sprawy będą stanowić dla nas bazę do myślenia o naszej szkole na przyszłości. Teraz czas na opracowanie zebranych informacji (dajcie nam chwilę jest ich dużo:) Przy okazji rozmów pojawiły się postulaty – narady kontynuującej na wiosnę, oraz jak zauważyli Bartek i Maciej jeden z wniosków został już spełniony) – wspólna wczorajsza rozmowa🥰 Dziękujemy moderatorom stolików Zosia Grudzińska Ewa Iwanowska, Izabella Olędzka, Anna Miazek, Ewa Śnieżeek Joanna Apswoude

Narada Obywatelska o Szkole w Podkowiańskie Liceum Ogólnokształcące nr 60 odbyła się formule World Café NOoE – Narada Obywatelska o Edukacji Fundacja Stocznia – metody służącej do prowadzenia dialogu, dzielenia się wiedzą i kreatywnymi pomysłami: Tematem przewodnim było zagadnienie NOWOCZESNA SZKOŁA CZYLI JAKA? a tematy omawiane przy stolikach:

1️⃣ Czego brakuje naszej szkole, by stała się nowoczesna – a może nic nie brakuje?
2️⃣Jak uczyć w naszej szkole? Czego potrzebują uczniowie i uczennice, by praca nauczycieli była skuteczna?
3️⃣Prace domowe w naszej szkole – stwórzmy wspólnie sensowne zasady, których wszyscy będziemy przestrzegać
4️⃣Popatrzmy na szkolny system oceniania – czy można coś zmienić, żeby lepiej motywował? Do czego powinno służyć oceniania w naszej szkole
5️⃣Czy nowoczesne technologie mogą polepszyć skuteczność w edukacji i jak dokładnie je wykorzystać, aby przyniosły więcej pożytku niż szkody


LINK